27. jūlijs 2017

Viss, kas Tev jāzina par eļļām sejas ādas kopšanai

Mūsdienu pasaulē, kas jo dienas jo vairāk pievēršas dabīgiem un eko produktiem, aizvien lielāku popularitāti iegūt eļļas sejas kopšanai. Lai gan tas nav nekāds jaunums - eļļas skaistumkopšanā tika izmantotas jau senajā Ķīnā un Ēģiptē, ap tām joprojām valda daudz mītu un stereotipu. Šajā rakstā Tu uzzināsi kādas pozitīvas īpašības piemīt eļļām, ar ko skaistumkopšanas eļļas atšķiras no pārtikā izmantojamajām eļļām, kā arī ieteikumus to lietošanā.

Kas ir eļļas un kā tās darbojas?

Pamatā viss ir vienkārši - sejas kopšanas eļļas ir… eļļas. Salīdzinot ar pārtikā lietojamajām eļļām, ēterisko un skaistumkopšanā izmantojamo eļļu struktūra sastāv no mazākām molekulām, kas ļauj tām vieglāk iekļūt ādā. Šīs eļļas ir bagātas ar omega -3, -6, -9, kas nostiprina ādas lipīdu slāni un palīdz stabilizēt ādas dabīgo tauku ražošanu, kā arī antoksidantiem un citām neaizstājamām barības vielām, kuras nodrošina veselīgu ādas stāvokli.

Atšķirībā no krēmiem un losjoniem, kuri iekļūst dziļi ādā, lai to ilgstoši mitrinātu, eļļas paliek tuvu ādas virsējam slānim, izveidojot aizsargbarjeru un padarot ādu zīdaini maigu. Eļļas ir neaizstājams palīgs ādas kopšanā, jo tās darbojas kā hermētiķi, kas notur mitrumu ādas šūnās. Uzskati eļļas par mitrinošo līdzekļu labākajiem palīgiem, kuri palīdz tiem veikt savu uzdevumu uz 100%!

Viens no lielākajiem mītiem - taukainas ādas īpašniecēm ir jāizvairās no eļļu lietošanas ādas kopšanā, ir absolūti nepatiess. Mazgājot seju ar līdzekļiem, kuru sastāvā nav eļļas, ādas dabīgais eļļas slānis tiek notīrīts, kas izraisa ādas dehidrāciju, un tas, savukārt, noved pie pastiprināta sebuma izdalīšanās.

Kāpēc ir vērts lietot eļļas?

1. Eļļas acumirklī padara ādu maigu un gludu.

Ko gan vairāk te piebilst? Pamēģini uzklāt pāris pilienus eļļas uz sejas un kakla ādas, lai sajustu šo ar vārdiem neaprakstāmo maigumu.

2. Eļļas nomierina ādu.

Augu eļļas parasti nesatur konservantus vai sintētiskas smaržvielas, kuras var potenciāli kairināt jutīgāku ādu. Daudzām eļļām arī piemīt spēja nomierināt ādu un mazināt kairinājumu. 

3. Eļļas samazina sīkās grumbiņas.

Tuvojoties ceturtajai dzīves desmitgadei, var šķist, ka visas grumbiņas pēkšņi kļūst dziļākas. Tas notiek tāpēc, ka ādas dabīgais tauku līmenis samazinās un āda kļūst sausāka. Pateicoties savām lipofīlām īpašībām, eļļas ātrāk tiek cauri ādas lipīdu slānim, novēršot ūdens zudumu un efektīvi piepildot ādu ar mitrumu, padarot to vizuāli gludāku.

4. Eļļas aizsargā no brīvajiem radikāliem.

Daudzas augu eļļas, tajā skaitā argāna, pasifloras augļu un Āfrikas marula eļļas, ir bagātas ar spēcīgiem antioksidantiem, kuri cīnās ar brīvajiem radikāļiem.

5. Eļļas palīdz citim līdzekļiem labāk uzsūkties.

Ja uzklāsi eļļu pirms anti-age krēma, tās molekulas darbosies kā mazi Trojas zirdziņi, apmānot ādu un palīdzot tādiem aktīviem ingredientiem kā retinolam, glikolskābei un vitamīnam C iekļūt dziļāk ādā - tuvāk kolagēnu ražojošiem fibroblastiem, nekairinot ārējo ādas slāni.

Kā vislabāk lietot eļļas ?

  • Uzreiz pēc sejas attīrīšanas, kamēr tā ir vēl mitra.
  • Pēc seruma lietošanas (vai tā vietā).
  • Pirms mitrinošā krēma lietošanas.
  • Pirms anti-age līdzekļu uzklāšanas.
  • Sajaucot pāris pilienus ar mitrinošo krēmu.
  • Lietojot mitrinošu spreju pirms eļļas uzklāšanas.
  • Nav ieteicams jaukt eļļu ar mitrinošos krēmu, kurā ir SPF, jo tā samazina aizsardzības faktora iedarbību.

Jauns trends - attīrošās eļļas

Vēl viens trends, kurš burtiski uzliesmo skaistumkopšanas pasaulē, ir attīrošās eļļas. Tās darbojas pavisam vienkārši: attīrošās eļļas molekulas sajaucas ar eļļas molekulām uz sejas ādas (kas sastāv no sebuma un eļļas, kas atradās kosmētikas sastāvā). Noskalojot seju ar ūdeni, attīrošās eļļas molekulas paņem līdzi uz sejas esošās eļļas, nekaitējot ādas dabīgajam tauku slānim, atstājot to tīru, maigu un zīdaini gludu.

Āda ir sarežģīts orgāns, kura vajadzības nevar apmierināt viens produkts vai viena satriecoši efektīva tā sastāvdaļa. Lai gan elļas ir bagātas ar antioksidantiem un ādu mīkstinošiem elementiem, tajās trūkst ādas atjaunošanai nepieciešamo vielu (tādu kā retinola un peptīdu), kā arī efektīvu mitrinātāju (kā ceramīdu un hialuronskābes). Lai cik brīnišķīgas liktos eļļas, tās nespēj atbildēt uz visām ādas kopšanas prasībām, tāpēc uzskati eļļas par lieliskiem komandas spēlētājiem, nevis galveno varoni savā ādas kopšanas rutīnā!

Bilžu avoti: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
3
Rakstīt komentāru