30. decembris 2015

Sieviešu make-up evolūcija bildēs. 1915-2015

Gada nogale ir laiks, kad atskatāmies uz to, kas ir bijis un izvērtējam notikumus un sasniegumus. Mēs ielūkojāmies pagātnē un apkopojām make-up attīstību. Par to, kā radās šie trendi un kas tos ietekmēja - lasi tālāk.

1. Vētrainie 20tie

Vētrainie 20tie

Šis bija laiks, kad sievietes aizmirsa par konservatīvajiem noteikumiem un atļāvās piepūderēt seju pat esot sabiedrībā. Dzīves svinēšanas laiks, kad parādījās mēmais kino un pirmās kinozvaigznes. Modē bija dūmakainas acis ar piepaceltu acs iekšējo kaktiņu un tumša vai sarkana lūpukrāsa.

2. Izsmalcinātie 30-tie

Izsmalcinātie 30-tie

Pagājušā gadsimta 30tie gadi bija Holivudas kino uzplaukuma laiks. Neskatoties uz Lielās depresijas atblāzmu ekonomikā, skaistumkopšanas industrija uzplauka. Iepriekšējās desmitgades grims kļuva precīzāks un smalkāks. Joprojām modē bija sarkanā lūpukrāsa, taču uzacis kļuva aizvien plānākas.

3. Vienkāršie 40tie

Vienkāršie 40tie

Laikā, kad plosījās Otrais Pasaules karš, sievietēm nācās uzņemties daudzus vīriešu pienākumus. Tomēr, neskatoties uz smago ikdienu, viņas vienmēr centās izskatīties maksimāli labi. Lai gan ierobežotie resursi neļāva daudz izpausties grima jomā, sievietes palika uzticīgas sarkanajai lūpukrāsai. Un ataudzēja uzacis - par laimi.

4. Sievišķīgie 50tie

Sievišķīgie 50tie

Pagājušā gadsimta vidū sievietes aizvien vairāk sāka dzīvoties pa māju, pildot sievas un mātes lomas. Karš bija beidzies, un uzplauka skaistumkopšanas industrija. Cieņā bija kuplas uzacis, koķetīga acu lainera līnija un, protams, sarkanā lūpukrāsa.

5. Tvigijas 60tie

Tvigijas 60tie

Par 60to gadu modes ikonu kļuva modele Tvigija. No lūpām akcents pārgāja uz acīm, kuras tika izceltas ar tumšo līniju acs padziļinājumā un pārmērīgi uzsvērtām skropstām, kuras simbolizēja jauneklīgu izskatu.

6. Disko 70tie

Disko 70tie

Mūzikai bija liela ietekme šajā dekādē - īpaši disko bumbai, kura iedvesmoja daudzu sieviešu grimus. Uzplauka iedeguma un bronzeru mode - starp citu, tieši šajā laikā parādījās pirmie krēmi ar SPF. Make-up bija krāsains, spilgts un jautrs.

7. Krāsainie 80tie

Krāsainie 80tie

Ieriekšējās desmitgades krāsainā mode turpinājās arī 80tajos. Sievietes kļuva aizvien neatkarīgākas un sāka ieņemt svarīgus posteņus darbavietās. 80to moto bija: "Vairāk, visa vajag vairāk!" Sākot ar kuplu frizūru un pleciņiem, līdz pat pilnam grimam: spilgtām acu ēnām, izteiktām lūpām un ļoti daudz vaigu sārtuma.

8. Mierīgie 90tie

Mierīgie 90tie

Šis bija laiks, kad valdīja grandža stils un modi diktēja tādas supermodeles kā Keita Mosa. Make-up kļuva mierīgāks, nedaudz izceļot acis ar melnu zīmuli un lūpas ar brūnu lūpukrāsu un zīmuli.

9. Mirdzošie 2000ie

Mirdzošie 2000ie

Jaunās popzvaigznes, kā Britnija Spīrsa, Kristina Agilera u.c., ieviesa modē mirdzošu make-up. Spīdīgas acu ēnas, mirdzoši sārtumi un lūpuspīdumi bija topā arī ikdienā.

10. Dažādās mūsdienas

Dažādās mūsdienas

Liekas, ka make-up trendi mainās tik ātri, ka par pāris pēdējiem gadiem vien varētu izdot grāmatu. Ja mēs meklējam kopsaucēju, tad tas varētu būt - dažādība. Gan pavisam vienkāršs un dabīgs make-up jeb nude make-up, gan franču stila sarkanā lūpukrāsa un skropstu tuša, gan izteikti spilgtas kaķacis un apjomīgas lūpas. Iespējams, ka mēs dzīvojam labākajā laikā, jo modē ir tas, kas pašām patīk un piestāv, vai ne?

5
Rakstīt komentāru