28. jūlijs 2017

10 visbiežāk pieļautās kļūdas make-up noņemšanā (un kā no tām izvairīties!)

Viens no veselīgas un skaistas sejas ādas priekšnoteikumiem ir tās pamatīga un regulāra attīrīšana. Dekoratīvās kosmētikas paliekas ne tikai aizsprosto poras, sekmējot izsitumu rašanos, bet arī traucē ādai elpot un uzņemt aktīvās vielas no nakts krēma un citem kopšanas līdzekļiem. Katras sievietes kosmētikas noņemšanas rituāls atšķiras, atkarībā no ādas vajadzībām un lietotā grima daudzuma, tāpēc jāatceras, ka neeksistē viena universāla formula, kurai pieturēties.

Mēs apkopojām visbiežāk pieļautās kļūdas make-up noņemšanā - iespējams, ka tu šeit atradīsi arī kādu savu “grēciņu”, un praktiskus risinājumus, kā no tām izvairīties.

1. KĻŪDA: TU AIZMIEDZ AR DEKORATĪVO KOSMĒTIKU

KĻŪDA: TU AIZMIEDZ AR DEKORATĪVO KOSMĒTIKU gurl.com

Sāksim ar pašiem pamatiem - lielākā kļūda, kuru tu vari izdarīt pirms gulētiešanas, ir nenotīrīt seju VISPĀR. Miega laikā dekoratīvā kosmētika sajaucas kopā ar sviedriem un baktērijām, radot labvēlīgu vidi izsitumiem, kā arī sausina ādu, padarot to dehidrētu.

RISINĀJUMS: Lai izvairītos no nevajadzīgiem izsitumiem un ādas dehidrācijas, VIENMĒR notīri sejas ādu no dekoratīvās kosmētikas pirms gulētiešanas.

2. KĻŪDA: TU ATSTĀJ MATUS IZLAISTUS

KĻŪDA: TU ATSTĀJ MATUS IZLAISTUS glamour.com

Ļoti bieži dekoratīvās kosmētikas paliekas sakrājas tieši gar matu līniju, veicinot poru aizsprostošanos un izsitumu rašanos. Atstājot matus izlaistus, tu visdrīzāk apstāsies pāris centimetru attālumā no matu līnijas, atstājot šo zonu nenotīrītu.

RISINĀJUMS: Velti 2 sekundes laika, lai savāktu matus zirgastē, vai izmanto elastīgu matu lentu, ja nevēlies atstāt matos nospiedumus no gumijas.

3. KĻŪDA: TU PILNĪBĀ PAĻAUJIES UZ MAKE-UP NOŅEMŠANAS SALVETĒM

KĻŪDA: TU PILNĪBĀ PAĻAUJIES UZ MAKE-UP NOŅEMŠANAS SALVETĒM gurl.com

Ja notīrīsi sejas ādu tikai ar salvetēm un virsū uzklāsi mitrinošo krēmu, kosmētikas un netīrumu paliekas visdrīzāk tiks iestumtas porās, un tu pamodīsies ar izsitumiem vai pinnēm.

RISINĀJUMS: Make-up noņemšanas salvetes kalpo par lielisku pirmo soli sejas attīrīšanā, taču atceries, ka tās nespēj darbu veikt ideāli. Pēc to lietošanas nomazgā seju ar attīrošo līdzekli, lai noņemt netīrumus un make-up paliekas.

4. KĻŪDA: TU BERZĒ PLAKSTIŅU AR VATES PLĀKSNĪTI

KĻŪDA: TU BERZĒ PLAKSTIŅU AR VATES PLĀKSNĪTI gurl.com

Ja pēc make-up noņemšanas tavas acis nedaudz sūrst vai izskatās apsārtušas, tu noteikti nerīkojies pareizi. Aktīva plakstiņa berzēšana noved ne tikai pie nepatīkamām sajūtām, bet arī veicina novecošanās pazīmju rašanos acu zonā.

RISINĀJUMS: Šeit galvenais atslēgas vārds ir pacietība. Samitrini vates plāksnīti ar acu kosmētikas noņēmēju, pieliec pie aizvērta plakstiņa uz 10-20 sekundēm un maigām kustībām notīri grimu skropstu augšanas virzienā.

5. KĻŪDA: TU MAZGĀ SEJU AR PĀRĀK KARSTU ŪDENI

KĻŪDA: TU MAZGĀ SEJU AR PĀRĀK KARSTU ŪDENI cosmopolitan.com

Karstais ūdens sausina sejas ādu (starp citu, ne tikai sejas, bet arī ķermeņa ādu!), radot nepatīkami savilktu sajūtu vai nelielus apsārtumus.

RISINĀJUMS: Sejas noskalošanai lieto remdeni siltu ūdeni.

6. KĻŪDA: TU IZMANTO SAVAI SEJAS ĀDAI NEPIEMĒROTU ATTĪRĪŠANAS LĪDZEKLI

KĻŪDA: TU IZMANTO SAVAI SEJAS ĀDAI NEPIEMĒROTU ATTĪRĪŠANAS LĪDZEKLI gurl.com

Tāpat kā visi citi līdzekļi sejas ādas kopšanai, arī dažādie attīrīšanas līdzekļi ir radīti, balstoties uz konkrēta ādas tipa un stāvokļa vajadzībām. Lietojot savai sejas ādai nepiemērotus produktus, tu riskē radīt nevajadzīgas problēmas.

RISINĀJUMS: Vienmēr pievērs uzmanību tam, kādam ādas tipam ir paredzēts konkrētais līdzeklis. Neliels špikeris: visbiežāk sausai ādai ir domāti pieniņi, bet taukainai ādai - putojoši gēlveida līdzekļi. Ja neesi pārliecināta par savu sejas ādas tipu, laiks doties pie dermatologa un noskaidrot to!

7. KĻŪDA: TU NEPIETIEKOŠI RŪPĪGI NOTĪRI ACU MAKE-UP

KĻŪDA: TU NEPIETIEKOŠI RŪPĪGI NOTĪRI ACU MAKE-UP gurl.com

Nekvalitatīva acu make-up noņemšana var novest pie infekcijām - un tas nevienai no mums nav vajadzīgs! Ja tu no rīta pamosties ar tumšu līniju vai ēnu zem apakšējām skropstām, tas nozīmē, ka acu grims nebija kārtīgi notīrīts.

RISINĀJUMS: Velti pietiekoši daudz laika un līdzekļu, lai rūpīgi notīrītu skropstu tušu un acu zīmuli. Atkārtosimies vēlreiz - labākais veids, kā notīrīt acu kosmētiku: samitrināt vates plāksnīti ar acu make-up noņēmēju, pielikt pie aizvērta plakstiņa uz 10-20 sekundēm un maigām kustībām notīrīt grimu skropstu augšanas virzienā.

8. KĻŪDA: TU LIETO PĀRĀK ASU SEJAS SKRUBI

KĻŪDA: TU LIETO PĀRĀK ASU SEJAS SKRUBI cosmopolitan.com

Sejas āda ir ļoti maiga un delikāta, tāpēc lietojot skrubi, ir īpaši jāuzmanās. Pārāk abrazīvs skrubis var sakairināt un pat traumēt sejas ādu, radot vairāk slikta nekā laba.

RISINĀJUMS: Izvēlies sejas ādas skrubi, kurā nav redzamas un gandrīz nav jūtamas abrazīvās daļiņas. Tici mums, tas veiks savu funkciju - atmirušo ādas šūnu noņemšanu, tikpat labi.

9. KĻŪDA: TU ATLIEC LŪPUKRĀSAS NOŅEMŠANU KĀ PĒDĒJO

KĻŪDA: TU ATLIEC LŪPUKRĀSAS NOŅEMŠANU KĀ PĒDĒJO marieclaire.com

Lai arī kādu līdzekli tu izmantotu lūpukrāsas noņemšanai, parasti tā izsmērējas aiz lūpu kontūrām. Ja atstāsti to kā pēdējo soli, būs vēlreiz jātīra visa seja - un kurai gan ir laiks ar to nodarboties vakarā?

RISINĀJUMS: Vienalga vai tu lietoji spilgtu vai dabīgu lūpukrāsu, notīri to pirmo! 

10. KĻŪDA: TU BERZĒ SEJU AR DVIELI, LAI NOSLAUCĪTU SAUSU

KĻŪDA: TU BERZĒ SEJU AR DVIELI, LAI NOSLAUCĪTU SAUSU cosmopolitan.com

Viena no izplatītākajām un biežāk pieļautajām kļūdām ir sejas ādas slaucīšana ar dvieli ar aktīvām, apļveida vai vertikālām kustībām, kas sekmē ādas kairinājumu.

RISINĀJUMS: Maigi pieskaries sejai ar dvieli, nosusinot to no liekā mitruma, un nekurā gadījumā neberzē!

3
Rakstīt komentāru