12. jūlijs 2017

Vasaras matu sakārtojumi – sagatavosimies skaistajām vasaras dienām

Kad domājam par vasaru, mēs atceramies visu lielisko, ko tā sniedz ar saules stariem un silto laiku.  Tiklīdz ārā kļūst karsti, nepieciešams pārskatīt matu kopšanas paradumus. Pēc sauļošanās un peldēšanās jūrā vai baseinā nepieciešami papildu kopšanas soļi – piedāvājam  vairākus veidus, kā matus aizsargāt. Turpini lasīt un uzzini, kā sagatavot matus vasarai.

Izskaties labi, kad ārā ir karsts – skaisti mati vasarā

Pirms pastāstām par piemērotiem matu sakārtojumiem karstam laikam, jāievēro pāris svarīgi noteikumi. Tā kā vasaras laikapstākļi var kļūt par izaicinājumu taviem matiem, svarīgi ir tos rūpīgi ieveidot. Vislabāk ķemmē matus ar spēcīgu matu suku (labi var arī noderēt ķemme ar rupjiem sariem). Karstā matu ieveidošana vasarā var izraisīt izteiktākus matu bojājumus un  nepieciešamību tos atjaunot.

Vasarīgas šķipsnas – vieglie pludmales viļņi!

Nav neviena cita matu sakārtojuma, kas mums tā atgādina vasaras dienas – kā brīvi krītoši, viļņaini mati. Dažas laimīgās dāmas tādus iegūst, peldoties jūrā un maigam vējam iepūšot matos. Lai radītu šo izskatu ar gudru produktu palīdzību – izvēlies jūras sāls spreju. Šis sprejs ar daudzveidīgo iedarbību sniedz vitalitāti smalkajām šķipsnām, palīdz ieveidot taisnus matus un veicina dabīgas cirtas, turklāt tas matus mitrina, piešķir spīdumu un jauku smaržu. Uzsmidzini to uz mitriem matiem un atvēli pietiekami daudz laika, lai mati izžūtu. Tiklīdz mati ir izžuvuši, pārliecinies, kā tie jūtas un izskatās. Ja vēlies padarīt matus viļņainākus, lieto loku šķēres zemākā temperatūrā nekā parasti.  Matu šķipsnu uztin uz loku šķērēm, pagaidi dažas sekundes (Ne ilgāk!), izņem matus no šķērēm un ļauj, lai tie atdziest. Pēc tam matus neķemmē, ja vēlies saglabāt šo sērferu stila matu sakārtojumu.

Vaļēju matu šiks – neliela vasaras cope

Ja tev patīk nēsāt izlaistus matus, bet tev traucē dažas šķipsnas, mums tev ir ieteikums perfektam matu vasaras sakārtojumam. Saņem nelielā copē tikai matus no galvas augšpuses. Ja vēlies iegūt ļoti stilīgu pludmales izskatu, ļauj matiem pašiem izžūt. Paņem matu suku, atdali augšējos galvas matus un tos savāc copē, izmantojot plānu matu gumiju. Satin šķipsnu, līdz tu esi izveidojusi copi, un nofiksē ar pāris  matu sprādzēm. Vai tev patīk krāšņāks vasaras stils? Pirms tu izveido nelielo vasaras copi, izžāvē matus sausus ar apaļu matu suku, lai radītu ievērojamu apjomu un maigus viļņus. Pirms dodies ārā no mājas, uzpūt copei matu laku.

Kā aizsargāt šķipsnas no UV saules stariem

Saules stari ietekmē sarežģīto matu struktūru, tāpēc ir svarīgi tos aizsargāt, kad pavadi vairākas stundas vasaras saulītē. Pārmērīga UV staru ietekme var šķipsnas padarīt sausas vai izraisīt matu lūšanu. Turklāt UV stariem var būt ietekme arī uz matu krāsu – it īpaši, ja tavi mati ir balināti. Tiklīdz saule sāk spīdēt ļoti spēcīgi, mati var kļūt raupji un pūkoties, tiem var trūkt barības vielas.

Pateicoties daudziem matu aizsardzības produktiem, tu vari viegli izvairīties no saules negatīvās ietekmes. Lai būtu pārliecināta, ka produkts iedarbosies, lieto to uz mitriem matiem, kas uzsūc tekstūras vienmērīgāk nekā sausas šķipsnas.

Vieglo formulu spreji ir lieliska izvēle smalkiem matiem. Gudrās sastāvdaļas uz matiem rada aizsargājošu slāni. Izvēlies tekstūras bez silikoniem, lai nepadarītu šķipsnas smagas. Speciālās matu eļļas pabaro tavus matus un galvas ādu ar vitamīniem un minerāliem, vienlaicīgi aizsargājot no saules. 

Vai tu esi atkarīga no pludmales vai peldbaseina? Mēs tev sniegsim padomus, kā pareizi aizsargāt savus matus!

Baseina ūdens satur hloru, kas samazina proteīna un keratīna līmeni matos un sausina tos. Tādi oksidējošie metāli kā varš un dzelzis, kas dabīgi atrodami ūdenī, var iekrāsot balinātus matus zaļus.  Sālsūdens var padarīt tavus matus raupjākus.  Tas var izbalināt krāsu un  matus padarīt porainus.

Lai aizsargātu matus no ūdens ietekmes, ņem vērā vairākus skaistumkopšanas padomus.

  • Produkti, kurus nav nepieciešams no matiem izskalot, aizsargā matus no pūkošanās un sausuma. Šie produkti satur daudz keratīna un efektīvi aizsargā bojātas saknes un matu galus. Uzklāj tos pirms došanās saulē un lieto atkārtoti pēc dažām stundām.
  • Matu eļļas lieliski baro un aizsargā tavus matus – argāna un kokosriekstu eļļas remdēs sausus matus. Uzklāj eļļu un saņem matus copē.  
  • Bagātīgas matu maskas ir lieliski piemērotas sakairinātiem matiem. Zaļās tējas ekstrakts, E vitamīns un saulespuķu eļļa aizsargā matus pret brīvajiem radikāļiem. Uzklāj pirms došanās gulēt un noņem nākamajā rītā – tā tu pamatīgi pabarosi savus matus.

 Kļūsti par nāru ar dažām jaukām pīnēm

  • Ja tavas matu šķipsnas sniedzas vismaz līdz pleciem, radi vienkāršu pīni, sākot no aizmugures zemākajiem matiem. Sapin pīni ap galvu un nofiksē ar dažām matu sprādzēm. Tā radīsi stilīgu (Un karstumu izturīgu!) skaistumkaralienes kroni.
  • Zivtiņas pīne izskatās lieliski, turklāt to tev pašai nebūs pārāk grūti uzpīt. Sāc ar kāda veidojoša spreja (piemēram, sāls spreja) uzklāšanu uz matiem un sadali matus divās daļās. Paņem pavisam mazu šķipsnu no labās daļas un ieliec otrās matu daļas vidū. Izdari to pašu ar mazu šķipsniņu no otras matu daļas, veidojot viducī matu šķipsnu krustojuma vietu. Turpini šādi un sapin matus uz leju, līdz tu vari nofiksēt pīni ar matu gumiju. Pabeigts!

Tagad ir laiks sagatavot matus vasarai – sakārtot pludmales somu, neizmirstot par svarīgākajiem vasaras matu kopšanas līdzekļiem. Izbaudi daudz laika svaigā gaisā – jauks matu sakārtojums uzreiz uzlabos tavu izskatu vasarā. Mēs novēlam tev lielisku vasaru!

2
Rakstīt komentāru